Zajęcia grupowe czy lekcje tańca indywidualne?

Z tańcem jest jak z każdą dziedziną. Jeśli zależy Ci na rozwoju, nie obędzie się bez zainwestowania czasu i pieniędzy.

Dawid Belach

W naturalny sposób większość ludzi rozpoczyna swoją przygodę z tańcem poprzez uczestnictwo w kursie grupowym. Poprzestanie na zajęciach grupowych raz w tygodniu nie jest niczym złym, jeśli traktujesz to jako formę spędzania wolnego czasu.

Zgoła co innego, jeśli poczułeś, że taniec zaczął Cię zmieniać, coś Cię przyciąga do niego, myślisz o tym, nie możesz doczekać się lekcji.
Bazą są oczywiście zawsze zajęcia grupowe, które powinny być jednak systematycznie uzupełniane poprzez lekcje indywidualne.
W grupie instruktor poświęca czas wszystkim, natomiast podczas lekcji indywidualnej będzie ruch po ruchu, krok po kroku czyścić razem z Tobą to, co wymaga poprawienia.

Błędem będzie również twierdzenie, że można się uczyć wyłącznie poprzez same lekcje indywidualne. Taniec to jednak rzeczywistość mocno osadzona w społeczności; kwintesencją tańca jest spotkanie z drugim człowiekiem, dlatego tak ważne są również zajęcia grupowe, gdzie zaistniejesz pośród ludzi.

Podsumowując, dla Twojego rozwoju w tańcu jedno bez drugiego może się obyć, ale jeśli chcesz mocno pójść do przodu, lekcje indywidualne będą jak wrzucenie piątego biegu 🙂

Dodaj komentarz